NORDIC

Dış Ticaret Ltd. Şti.

Türkiye’de çevre bilinçli ve sürdürülebilir İskandinav tasarım ve kalitesini tedarik ediyoruz.

NORDIC, Türkiye pazarına girmek veya Türkiye’deki etkinliklerini genişletmek isteyen İskandinav firmalarına, temsilcilik ve distribütörlük hizmetleri sağlamaktadır.

Firma adımız, insanlara ve daha geniş çevreye değer katan İskandinav yenilikçiliğinin, çevre dostluğunun ve sürdürülebilirliğinin küresel saygınlığını Türk pazarına taşıma arzumuzu yansıtır.

İskandinav firmalarına öncelik vermeyi seçme nedenlerimizden bir diğeri ise NORDIC’in eş kurucularından Yasin Kasa’nın 2003’ten beri özellikle Danimarka’dakiler olmak üzere çeşitli İskandinav firmalarıyla çalışmış olmasıdır. Sayın Kasa’nın hedefi, iki kültür hakkında sahip olduğu iç görüleri Türkiye ile İskandinavya arasında güvenilir ticaret için bir köprü olarak kullanmaktır. Gert Hofstede’nin belirttiği üzere, “Kültür çoğu zaman bir birliktelik kaynağı olmaktan ziyade bir çatışma kaynağıdır. Kültürel farklılıklar en iyi bakış açısıyla bir karın ağrısı, çoğu zamansa bir faciadır.” Firmalar için kültürel farklılıklar çoğu zaman yanlış anlaşılmalar, uyumsuzluk ve en kötü ihtimalle ticari başarısızlıklarla sonuçlanır. NORDIC yönetimi olarak hem Türkiye’nin hem İskandinavya’nın kültürel anlayışına sahip olmamız bizi, başarıyla sonuçlanan iş birliklerini desteklemede eşsiz bir yere koymaktadır.